Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku
www.sp1.elk.edu.pl           [Startuj z SP1] [Dodaj do Ulubione] [Poleć nas znajomemu]
G2
     ul. Koszykowa 1
       19-300 Ełk

sekretariat tel./fax:
pok. naucz.:  87 732 64 18
logopeda:      87 732 64 20
pedagog:       87 732 64 19
księgowość:  87 732 64 17
kier. gosp.:    87 732 64 21
biblioteka.:    87 732 67 35
sp1@elk.edu.pl
g2@elk.edu.pl

SP1 - do strony głównej
SP1 - Ełk
SP1 - Ełk "Nasza szkoła przygotowuje ucznia do dokonywania trafnych i odpowiedzialnych wyborów,
przez co osiągnie on sukces, na miarę swoich możliwości,
w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym."

Translator

Plastimet

KOMUNIKATY

OPŁATA NA RADĘ RODZICÓW 2018/ 2019
Opłata w roku szkolnym 2018/ 2019 wynosi 25 zł.
Wpłat można dokonywać w sekretariacie, lub na konto bankowe :

[28/09/2018] dodał: JS

BOHATERON
PAMIĘTAMY i piszemy kartkę do Powstańca.

BohaterON to już trzecia edycja ogólnopolskiego projektu, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Ideą kampanii jest edukacja zwłaszcza młodego pokolenia Polaków, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych oraz budowanie wrażliwości społecznej. Do akcji przystąpiła także nasza szkoła! :)
Pomóż nam połączyć pokolenia! Przyłącz się do akcji!

Każdy z Was, kto chce podziękować uczestnikom walk o naszš stolicę i wolną Polskę, może to zrobić pisząc kartkę do Powstańca Warszawskiego.
Możecie przygotować życzenia, pozdrowienia, pytania na własnoręcznie wykonanych kartkach lub na gotowych pocztówkach przygotowanych przez organizatorów (do odebrania u koordynatora akcji). Możecie również własnoręcznie przygotować kartki dla żyjących jeszcze Powstańców.
Obejrzyj filmik:

BOHATERON

Zainteresowanych (wytypowanych) uczniów prosimy o zgłaszanie się do Wychowawcy klasy lub do koordynatora projektu w naszej szkole pani Anny Raczkowskiej-Wójcik (sala 25).

Na stronie internetowej BOHATERON.PL przedstawiono sylwetki wybranych Powstańców Warszawskich. Dzięki witrynie uczniowie mogą wybrać adresatów kartek, zapoznać się z ich historiami i zdecydować, komu przekażą podziękowania za walkę o wolność Ojczyzny.

Na Wasze kartki czekamy do 29 października 2018r.(poniedziałek)!
Szczegóły na stronie BOHATERON.PL lub www.bohateronwtwojejszkole.pl
[17/10/2018] dodał: JS

Konkurs recytatorski w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego
W powiatowym konkursie recytatorskim w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego w kategorii klas starszych całe podium zajęli nasi uczniowie z kl. 8 a:

1. Marcin Klimach,
2. Damian Żywno,
3. Paskal Rozwalka.
Wśród młodszych triumfował Paweł Żywno z kl. 4a. Recytatorów przygotowała Małgorzata Pieńkowska.
[12/10/2018] dodał: JS

Ogólnopolski Dzień Ważenia Tornistrów.
Ogólnopolski Dzień Ważenia Tornistrów w Szkole Podstawowej nr 1 w Ełku

Wchodząc do szkoły 1 października, można było zauważyć niecodzienną scenę. Uczniów witał dyrektor Andrzej Brzozowski, który tym razem zabawił się w starszego wagowego, w czym dzielnie wspomagali go uczniowie z Samorządu Uczniowskiego i inni nauczyciele. Każdy z uczniów mógł położyć swój plecak na wagę. Zważono około 100 tornistrów, były to przede wszystkim plecaki maluchów. Co się okazało? Najlżejszy plecak ważył 0,5 kg, najcięższy ponad 6 kg. Średnio plecaki ważyły 3,4 kg. Istotne jest to, że w plecakach uczniowie noszą sporo niepotrzebnych rzeczy, które z ich punktu widzenia są niezbędne. Było kilkoro rekordzistów z trzema piórnikami! Na pewno w tym roku plecaki stały się lżejsze dzięki szafkom w szatni, to tam uczniowie często zostawiają podręczniki. Warto też, by rodzice zajrzeli do plecaków młodszych uczniów, bo to oni szczególnie są narażeni na dźwiganie ciężarów ponad miarę.

Ważenie plecaków
[04/10/2018] dodał: JS

ZDJĘCIA Z ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

Rozpoczęcie roku 2019></a><script async src=
[13/09/2018] dodał: JS

ZDJĘCIA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

Zakończenie roku 2018
[26/06/2018] dodał: EML

ZDJĘCIA Z FESTYNU RODZINNEGO

FESTYN RODZINNY 2018
[21/06/2018] dodał: EML

Wspinać się każdy może!
Dnia 20 czerwca klasa 7E razem z wychowawczynią p. Ewą Lutkiewicz wybrała się do ełckiego Parku Linowego. Zabawa była przednia! Wszystkim, którzy jeszcze tam nie byli, polecamy wspinaczkę i tor przeszkód na linach w powietrzu. W powrotnej drodze klasa zaszła na lody, kupione za pieniądze zebrane na festynie rodzinnym.

park linowy 2018
[19/06/2018] dodał: EML

Manga dobra na nudę
W roku szkolnym 2017/2018 nasze szkolne koło Manga & Anime spotykało się w świetlicy TPD przy ulicy Pięknej. Spotkania miały na celu poszerzanie wiadomości o kulturze Japonii i zwyczajach tego kraju. Wykonywaliśmy ozdoby, figurki z masy solnej, kartki okolicznościowe, piekliśmy faworki, robiliśmy kanapki i koreczki. Na święta ozdabialiśmy pierniczki upieczone przez panią Jolę Szymańską. Bardzo smakowały nam dania z chińskiego makaronu. Na dzień matki przygotowaliśmy ozdoby sprzedawane na kiermaszu w SP7. Uczestniczyliśmy w akcjach charytatywnych. Braliśmy udział w zajęciach z rzeźbienia w pracowni ESTiAN.

Na zajęciach wymienialiśmy się japońskimi komiksami "MANGA", słuchaliśmy muzyki japońskiej i koreańskiej, przebieraliśmy się za fantastyczne postacie z Anime - "cosplay". Graliśmy też w gry planszowe i miło spędzaliśmy środowe popołudnia. Za rok mamy zamiar kontynuować działania i zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych naszym kółkiem.

Opiekunem szkolnego kółka "Manga & Anime" jest p. Ewa Lutkiewicz

Manga i Anime
[19/06/2018] dodał: EML

"Niemieckie idiomy w obrazach"